Jaki jest ogólny profil placówki?

Jesteśmy całoroczną, w pełni profesjonalną placówką przedszkolną. Naszą misją jest zapewnienie jak najlepszej opieki dzieciom i komfortu rodzicom. Pracujemy w dogodnych godzinach, tak by przyprowadzanie i odbieranie dzieci z naszej placówki było jak najmniej uciążliwe. Nasze przedszkole posiada rekomendację Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Zajęcia prowadzimy z uwzględnieniem podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, skupiając się zarazem na indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach dzieci.

 

W jakim wieku przyjmujecie dzieci?

Do przedszkola przyjmujemy dzieci od pierwszego roku życia do 6 lat. . Dla najmłodszych podopiecznych prowadzimy grupy żłobkowe.

 

Na co zwracacie uwagę w procesie rekrutacji? Kiedy trwa?

O ile dysponujemy wolnym miejscami, przyjmujemy dzieci przez cały rok. Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko było przyjęte do naszego przedszkola, wypełniają wniosek zamieszczony na stronie internetowej. Podstawą przyjęcia dziecka do placówki jest umowa cywilnoprawna między rodzicami a przedszkolem.

 

Jakim lokalem dysponujecie? Prosimy o opis.

Lokalizacją naszego przedszkola jest parter budynku przy ulicy Chrzanowskiego 6 lok.2 w Gdańsku-Wrzeszczu, w bliskiej okolicy wielu osiedli mieszkaniowych. Łatwo do nas dotrzeć zarówno z głównej arterii Trójmiasta, Alei Grunwaldzkiej, jak i z ulicy Słowackiego. Jeśli chodzi o pomieszczenia, zwracamy szczególną uwagę na ergonomię i bezpieczeństwo. Używamy atestowanych wykładzin podłogowych, stosujemy odpowiednią wentylację czy płytki ceramiczne w łazienkach. Używane przez nas meble są dopasowane do wzrostu dzieci. Do ich dyspozycji pozostają dobrze wyposażone sale zabaw, w tym różnorodne kąciki zainteresowań. Koncentrujemy się na tym, by jak najczęściej prowadzić zajęcia na świeżym powietrzu – w tym celu korzystamy z placu zabaw, który znajduje się za budynkiem przedszkola.

 

 

W iluosobowych grupach odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w grupach, które liczą maksymalnie 15 osób. Dzięki temu można zapewnić lepszą opiekę i skupić się na indywidualnych potrzebach każdego dziecka.

 

Co warto wiedzieć o Waszym personelu?

Nasze pracowniczki to doświadczone specjalistki, które doskonale wiedzą, jak zapewnić optymalną opiekę dziecku. Praca jest dla nich pasją, a opieka nad dziećmi – spełnieniem życiowym i zawodowym. Ich celem jest zagwarantowanie dziecku jak najlepszych warunków do nauki, zabawy i rozwoju, a to wszystko w przyjaznej, ciepłej atmosferze. Dzieci uwielbiają nasze panie, co można uznać za najlepszą rekomendację.

 

Czy prowadzicie stołówkę lub można u Was skorzystać z cateringu?

Przywiązujemy dużą uwagę do żywienia. Naszym podopiecznym zapewniamy posiłki najwyższej jakości, skomponowane we współpracy z dietetykami. W trosce o zdrowy rozwój naszych dzieci korzystamy z cateringu dietetycznego, przygotowywanego specjalnie na potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym i żłobkowym. Współpracując z doświadczoną firmą gastronomiczną możemy zapewnić wyżywienie dla dzieci z alergiami pokarmowymi lub szczególnymi potrzebami dietetycznymi.

Czy współpracujecie z rodzicami przy doborze programu edukacyjnego? Czy rodzice mają na to wpływ?

Podstawą programu edukacyjnego są założenia sformułowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które realizujemy w naszej pracy. Niemniej konsultujemy się z rodzicami i cenimy ich sugestie w zakresie doboru zajęć dodatkowych.

 

Czy macie w ofercie zajęcia dodatkowe? Jeśli tak, to jakie?

W ramach czesnego oferujemy zajęcia dydaktyczne z wychowawcą, a także 2 razy w tygodniu: rytmikę, naukę języka angielskiego i grupowe zajęcia logopedyczne. Ponadto dzieci uczestniczą w zajęciach plastycznych, cotygodniowych warsztatach kulinarnych i codziennej gimnastyce porannej. Wystawiamy też spektakle, organizujemy urodziny i imprezy okolicznościowe. W naszej ofercie są również cotygodniowe płatne zajęcia, które obejmują: taniec towarzyski, balet, gimnastykę korekcyjną, logopedię indywidualną, judo.

 

Jak zorganizowana jest opieka przez okres wakacji, ferii itp.?

Jesteśmy placówką całoroczną, zapewniamy więc opiekę również w okresach przerw wynikających z organizacji roku szkolnego. Dzieci zapisywane do przedszkola tylko na okres wakacyjny są zwolnione z opłaty wpisowej. Prowadzimy interesujące zajęcia, wychodzimy na wycieczki, poznajemy ciekawe miejsca w bliższej i dalszej okolicy – słowem: staramy się najlepiej wykorzystywać czas, przyjemnie i pożytecznie.

 

Jak wygląda ramowy plan dnia?

Dzieci przychodzą od godziny 6.30. Do 8.30 trwają swobodne zabawy, poranna gimnastyka, czynności higieniczne i przygotowanie do śniadania, które jemy o godzinie 9.00. Zajęcia dydaktyczne i dodatkowe trwają w godzinach 9.30–12.00. W tym czasie również chodzimy na spacery, a później przygotowujemy się do obiadu. Obiad w godzinach 12.00–12.30. Od godziny 12.30–14.30 prowadzimy zabawy relaksacyjne i zajęcia indywidualne z logopedą. To również czas na odpoczynek i przygotowanie się do podwieczorku, który trwa od godziny 14.30 do 14.45. W godzinach 14.45–16.00 czytamy bajki, słuchamy muzyki, prowadzimy zabawy inspirowane przez nauczyciela i przygotowujemy się do drugiego podwieczorku, który jemy od 16.00 do 16.15. Po drugim podwieczorku aż do godziny 18.00 dzieci swobodnie się bawią i rozchodzą do domów.

 

Czy organizujecie festyny, dni otwarte itp.?

Tak, organizujemy różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, na które zapraszamy rodziców. To znakomite okazje to integracji i prezentacji umiejętności dzieci.

 

Co sprawia że Wasza placówka jest wyjątkowa?

Skupiamy się na indywidualnych potrzebach każdego dziecka, dbając o to, by czuło się u nas dobrze i zawsze chciało wracać do swojego przedszkola. Nasz personel to oddane, ciepłe osoby, które zapewniają niezapomnianą atmosferę w naszej placówce. Dysponujemy nowoczesnym, odpowiednio wyposażonym lokalem. Dzieci, które korzystają z naszej opieki, są bezpieczne, mają stworzone optymalne możliwości do rozwoju i zabawy. Warto skorzystać z naszej oferty, która gwarantuje opiekę na najwyższym poziomie.

Opinia jednego z rodziców:
Córka (2 lata) rano nie może się doczekać wyjścia z domu, a po południu opóźnia wyjście ze żłobka jak tylko się da – widać, że bardzo jej się tam podoba. Panie bardzo miłe i zaangażowane w opiekę, pomagają w nauce samodzielnego jedzenia i na życzenie rodziców oswajają dzieci z nocnikiem. Zajęcia muszą być naprawdę ciekawe, bo córka po powrocie do domu dużo śpiewa i tańczy. Jest też kontakt ze zwierzętami – po żłobku kica sobie królik, od czasu do czasu są zajęcia z psem, a nawet z owcami! Świetna atmosfera, zdecydowanie polecam!


Przedszkole Smykowo

ul. Chrzanowskiego 6 lok. 2, 80–278 Gdańsk-Wrzeszcz

Godziny pracy:

Poniedziałek–Piątek: 6.30–18.00

Tel.: 502 655 789, 505 516 356

e-mail: biuro@smykowo.com

www.smykowo.com