Akwarium Gdyńskie

Z pewnością jest to nie tylko jeden z obowiązkowych punktów szkolnych wycieczek, ale również i miejsce, w którym w praktyce można się przekonać, że połączenie zabawy z edukacją zawsze przynosi wymierne efekty. To jedyne w swoim rodzaju miejsce w centrum miasta, gdzie można zobaczyć na żywo różne okazy flory i fauny wodnej.

Zwiedzający mogą podziwiać ryby, płazy i gady z różnych kontynentów, w tym z Afryki, Ameryki Północnej czy Europy. Wszystkie okazy są eksponowane w sztucznych warunkach, które są możliwie najbardziej zbliżone do naturalnych. Ekspozycja obejmuje cztery podstawowe biotopy, które można spotkać na Ziemi: rafy koralowej, toni oceanicznej, tropików Amazonii i Morza Bałtyckiego. Przedstawiciele biotopów, ponad 1500 żywych organizmów z około 250 gatunków, zajmują w gdyńskiej placówce 68 różnych akwariów ekspozycyjnych, które są rozmieszczone na trzech piętrach. Pojemność prezentowanych akwariów wynosi 200–10 000 litrów. Od 2005 roku Akwarium Gdyńskie pod względem formalnym jest ogrodem zoologicznym. Realizuje zatem cele edukacyjne oraz ochronne względem różnych gatunków flory i fauny.

Chociaż rzeczywistość wirtualna oferuje obecnie zaskakująco wiele możliwości, żadne środki przekazu medialnego nie zastąpią żywego kontaktu z naturą. Przykładem może być ekspozycja na parterze rotundy (Amazonia). W czterech ogromnych zbiornikach biotopowych odzwierciedlono tutaj naturalne środowisko wodne Dorzecza Amazonki. Tworząc ekspozycję, zastosowano najnowsze środki, takie jak ekrany akrylowe, które dostarczają niezwykłych wrażeń zwiedzającym.

Zwiedzając Akwarium Gdyńskie, mamy możliwość podziwiania niezwykłych stworzeń, które na co dzień znamy jedynie z ekranów telewizorów czy kart albumów. Warto zarezerwować na zwiedzanie około dwie godziny. Dzieci w wieku do 4 lat mogą skorzystać bezpłatnie skorzystać z oferty Akwarium. Dla rodzin z dziećmi w wieku 5–18 przygotowano specjalne zniżki.

Akwarium Gdyńskie
al. Jana Pawła II 1, 81–345 Gdynia
Biura czynne: 8.00–15.00
tel.: +48 587 326 601
faks: +48 587 326 611
e-mail: akwarium@mir.gdynia.pl
www.akwarium.gdynia.plwww.akwarium.gdynia.pl

Odpowiedz